Для вимірювання та оцінки ризиків діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю використовуються такі показники:
КОЕФІЦІЕНТ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ. Розраховується як співвідношення суми залучених від установників управління майном коштів до власного капіталу
фінансової установи – управителя. Нормативне значення коефіцієнта не більше 50.
НОРМАТИВ ПОТОЧНОЇ ЛІКВІДНОСТІ – відношення загальної суми грошових коштів (їх еквівалентів) та поточних фінансових інвестицій фінансової установи до її поточних зобов’язань. Норматив поточної ліквідності розраховується фінансовою установою – управителем без урахування активів та зобов’язань ФФБ та ФОН. Норматив поточної ліквідності має підтримуватись на рівні не менше ніж 20 %.
НОРМАТИВ ПЛАТИСПРОМОЖНОСТІ – співвідношення загальної суми власного капіталу фінансової установи та сумарних активів фінансової установи (у тому числі майна, що перебуває в управлінні управителя та обліковується на окремому балансі), зважених за ступенем ризику. Норматив платоспроможності має підтримуватись на рівні не менше ніж 8 %.
РОЗМІР РЕЗЕРВНОГО ФОНДУ. Власні активи фінансової установи – управителя мають забезпечувати постійне отримання такою фінансовою установою чистого прибутку для формування резервного фонду. Відсоток щорічних відрахувань до резервного фонду фінансової установи передбачається її установчими документами в розмірі, що не може бути меншим ніж 5 % суми чистого прибутку фінансової установи за попередній рік.