Євроінтеграція є головним зовнішньополітичним пріоритетом України, а подальша розбудова та поглиблення взаємовідносин між Україною та ЄС здійснюється на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції. Основними стратегічними документами у цьому напрямку є Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (Угода про асоціацію), а також Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на членство в Європейському Союзі за рішенням Європейської Ради на підставі висновку Європейської Комісії щодо заявки України на членство в ЄС.
Після виконання Україною 7-ми рекомендацій Єврокомісії, які вона отримала разом зі статусом кандидата, 8 листопада 2023 року Єврокомісія представила
Звіт про прогрес України в межах Пакету розширення Європейського Союзу 2023 року, який відзначає прогрес в реалізації фундаментальних реформ та рекомендує розпочати перемовини про вступ до ЄС.
14 грудня 2023 Європейська Рада ухвалює історичне рішення про відкриття переговорів про вступ з Україною, після чого Єврокомісія розпочала розробку переговорної рамки для України.
У січні 2024 року Єврокомісія розпочала процес проведення офіційного скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС.
09 лютого 2024 року КМУ було затверджено план заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року. НКЦПФР є відповідальним виконавцем плану заходів та щоквартально звітує про стан його виконання.
21 червня 2024 року – держави-члени ЄС затвердили переговорну рамку для України
З лютого по травень 2024 року НКЦПФР брала участь у роз’яснювальних сесіях між представниками ЄС та українською делегацією щодо наближення національного законодавства країни-кандидата до права ЄС. Під час вказаних зустрічей експертами Європейської Комісії надавались відповіді на запитання представників органів державної влади України щодо імплементації актів права ЄС в рамках кожного переговорного розділу.
25 червня 2024 року у Люксембурзі відбулась перша Міжурядова Конференція між Україною та ЄС, що ознаменувала початок фактичних перемовин про членство України в Європейському Союзі.
З липня 2024 року Європейська Комісія розпочала наступний етап офіційного процесу скринінгу та перейшла до двосторонніх зустрічей з країнами-кандидатами, під час яких Україна представлятиме стан наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу по кожному переговорному розділу.
НКЦПФР очолюватиме делегацію Української сторони під час роз’яснювальної зустрічі за розділом 6 «Корпоративне право» та бере участь у зустрічах у складі делегації Української сторони за такими розділами: 2 «Свобода переміщення працівників», 9 «Фінансові послуги», «Економічні критерії», 4 «Свобода руху капіталу», 24 «Юстиція, свобода та безпека», 19 «Соціальна політика та зайнятість», 17 «Економічна та монетарна політика», 31 «Зовнішня політика та політика безпеки і оборони», 27 «Довкілля та зміни клімату».