НКЦПФР активно працює над створенням законодавчого поля для регулювання ринку віртуальних активів. Зокрема, на робочій групі при Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ триває регулярна робота над законопроєктом.
Важливою складовою цього процесу є узгодження системи оподаткування віртуальних активів. Це питання належить до компетенції податкових органів та профільного Комітету Верховної Ради, однак для Комісії важливо окреслити усім залученим сторонам переваги та недоліки різних моделей. Тож з цією метою команда Комісії розробила матрицю оподаткування, де наочно продемонстровано, як різні варіанти можуть впливати на ринок і податкову відповідальність.
«У цифрову епоху питання податків для криптовалюти — не гіпотеза, а реальність, що дуже швидко наближається. Завдання матриці, яку розробила НКЦПФР — допомогти відповідальним органам прийняти зважене рішення. І під час цього процесу важливо враховувати переваги та недоліки кожної моделі, адже ці аспекти можуть критично впливати на ринок і податкову відповідальність. Раніше ми вже презентували документ на робочій групі при профільному Комітеті ВРУ, тепер хочемо познайомити з ним і потенційних учасників ринку віртуальних активів», — написав Голова Комісії Руслан Магомедов у своєму Телеграм-каналі.
Переглянути повний текст матриці можна за посиланням.
Також нагадуємо, що команда Комісії відкрита до діалогу з криптоспільнотою. Якщо у Вас є ідеї та пропозиції щодо регулювання ринку, надсилайте їх на контактну пошту — [email protected].
Зв'язатися з нами