- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю – діяльність, щодо залучення управителем коштів фізичних і юридичних осіб в управління з метою фінансування будівництва житла,  а також щодо випуску, розміщення та обліку сертифікатів фондів операцій з нерухомістю. Управитель – фінансова установа, яка від свого імені діє в інтересах установників управління майном і здійснює управління залученими коштами згідно із законодавством, Правилами фонду та відповідає вимогам, встановленим законом. Управителем може бути фінансова установа, що отримала в установленому законодавством порядку ліцензію на здійснення діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю. Системою фінансово-кредитних механізмів при будівництві житла та операціях з нерухомістю є врегульовані законом та договорами дії суб’єктів системи при організації будівництва житла, фінансуванні цього будівництва та здійсненні операцій з нерухомістю. Суб’єктами такої системи є довірителі, управителі, забудовники, страховики, емітенти сертифікатів ФОН та власники сертифікатів ФОН. Управитель фонду на праві довірчої власності здійснює управління фондом та для досягнення мети управління майном, визначеної установниками цього фонду, перераховує частину отриманих коштів у напрямах, зазначених у Правилах. Для ФФБ – це фінансування будівництва, для ФОН – це здійснення операцій з нерухомістю. Решта коштів залишається в управлінні управителя відповідно до Правил фонду.

Для здійснення професійної діяльності з  управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю юридична особа повинна в установленому порядку отримати відповідну ліцензію. Перелік документів, необхідних для отримання ліцензії, порядок її видачі та анулювання встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Управителем може бути фінансова установа, що отримала в установленому законодавством порядку ліцензію на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю.

Управителем може бути фінансова установа, статутний капітал якої становить не менше одного мільйона євро, який повинен бути повністю сплачений виключно грошовими коштами до початку залучення коштів від установників управління майном.

Професійна діяльність на ринках капіталу – діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю може поєднуватися з банківською діяльністю.

Професійна діяльність на ринках капіталу – депозитарна діяльність, передбачена пунктами 3–5 частини першої статті 3 Закону України «Про депозитарну систему України», може поєднуватися з професійною діяльністю на ринках капіталу – діяльністю з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю виключно у разі провадження депозитарної діяльності банком.

Правила фонду фінансування будівництва мають передбачати обмеження права довірчої власності управителя, встановлені установником управління майном у договорі управління майном:

управитель не може доручити здійснення управління майном іншим особам та зобов’язаний здійснювати управління майном особисто;

управитель не може використовувати отримане в управління майно не за цільовим призначенням, визначеним у договорі управління майном;

управитель не може на свій розсуд припиняти управління майном або в односторонньому порядку розривати договір управління майном, крім випадків невиконання установниками управління майна своїх зобов’язань, передбачених договором про участь у ФФБ;

управитель не може вимагати від установника управління майна виконання всіх своїх зобов’язань у разі, якщо управитель не виконує свої зобов’язання за договором управління майном;

управитель не може встановлювати обов’язкові для установника управління майна умови, з якими останній не мав можливості ознайомитися перед укладенням договору управління майном, за винятком норм, встановлених законодавством;

інші обмеження, встановлені законом або договором управління майном.

Управителю фонду забороняється укладати договори управління майном з установниками та залучати кошти установників для фінансування спорудження об’єкта будівництва також у разі скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, припинення/зупинення права на виконання будівельних робіт до усунення порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності або у разі розірвання (визнання недійсним) договору між забудовником та управителем ФФБ, припинення права власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об’єкт будівництва.

Для вимірювання та оцінки ризиків професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках використовується норматив ліквідності активів.

Нормативне значення нормативу ліквідності активів, передбаченого пунктом 2 рішення від 29.09.2022 № 1221 «Щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках», становить:

з 01 січня 2023 року – не менше 0,1;

з 01 березня 2023 року – не менше 0,3;

з 01 жовтня 2023 року – не менше 0,5.

Суттєвим відхиленням розрахункового значення нормативу ліквідності активів є відхилення, яке становить 25 і більше відсотків від його нормативного значення.

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами