is your investment to the Victory and future of Ukraine

Положення про порядок скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів інвестиційного фонду (інвестиційної компанії)

document contents

Положення про порядок скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів інвестиційного фонду (інвестиційної компанії)

(У тексті Положення слово “арбітражного” замінено словом “господарського” згідно з рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 травня 2011 року N 489)

Преамбулу виключено

(преамбула із змінами, внесеними згідно з рішенням Державної
комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489,
виключено згідно з рішенням Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

1. Загальні положення

1.1. Відповідно до цього Положення здійснюється скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів при ліквідації інвестиційного фонду або взаємного фонду (усіх взаємних фондів) інвестиційної компанії, створених відповідно до Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 1994 року N 55/94.

(абзац перший пункту 1.1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з рішеннями
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.01.2006 р. N 6,
від 13.05.2011 р. N 489)

Якщо після реєстрації випуску та інформації про випуск інвестиційних сертифікатів у Державній комісії цінних паперів та фондового ринку діяльність із спільного інвестування емітентом не здійснювалась (випуску та розміщення інвестиційних сертифікатів не відбувалось), то скасування реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів здійснюється згідно з розділом 5 Положення про порядок реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів інвестиційного фонду та інформації про їх випуск або Положення про порядок реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів інвестиційної компанії та інформації про їх випуск (відповідно – для інвестиційного фонду або інвестиційної компанії), затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15.01.98 N 8 (із змінами та доповненнями).

1.2. Пункт 1.2 розділу 1 виключено

(згідно з рішенням Національної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113,
у зв’язку з цим пункти 1.3 – 1.10
вважати відповідно пунктами 1.2 – 1.9)

1.2. Скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів інвестиційного фонду може здійснюватись у таких випадках:

а) для закритих інвестиційних фондів:

у разі ліквідації інвестиційного фонду як суб’єкта підприємницької діяльності (лише після закінчення заявленого терміну його діяльності, визначеного в інвестиційній декларації фонду) та в разі повного (100 %) використання (списання на підставі відповідних нормативних актів) залучених цим фондом приватизаційних паперів;

у разі ліквідації закритого інвестиційного фонду за рішенням господарського суду (згідно з п. 29 Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 1994 року N 55/94).

абзац четвертий підпункту “а” пункту 1.2 розділу 1 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 17.01.2006 р. N 6,
у зв’язку з цим абзаци п’ятий та шостий
уважати відповідно четвертим та п’ятим)

абзац четвертий підпункту “а” пункту 1.2 розділу 1 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489)

абзац п’ятий підпункту “а” пункту 1.2 розділу 1 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489)

б) для відкритих інвестиційних фондів:

у разі ліквідації інвестиційного фонду як суб’єкта підприємницької діяльності або припинення діяльності інвестиційного фонду як суб’єкта, що здійснює виключну діяльність зі спільного інвестування.

абзац третій підпункту “б” пункту 1.2 розділу 1 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489)

абзац четвертий підпункту “б” пункту 1.2 розділу 1 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489)

1.3. Скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів інвестиційної компанії може здійснюватись у таких випадках:

а) для закритих взаємних фондів інвестиційної компанії:

у процесі ліквідації взаємного фонду інвестиційної компанії (за умови, що весь випуск інвестиційних сертифікатів інвестиційної компанії (кілька випусків) було розміщено через взаємний фонд, що ліквідується) (лише після закінчення заявленого терміну його діяльності, визначеного в інвестиційній декларації фонду та в разі повного (100 %) використання (списання на підставі відповідних нормативних актів) залучених цим фондом приватизаційних паперів);

у разі ліквідації закритого взаємного фонду інвестиційної компанії за рішенням господарського суду (згідно з п. 29 Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 1994 року N 55/94);

абзац четвертий підпункту “а” пункту 1.3 розділу 1 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 17.01.2006 р. N 6)

б) для відкритих взаємних фондів інвестиційної компанії:

у разі ліквідації відкритого взаємного фонду інвестиційної компанії (якщо через цей взаємний фонд було розміщено окремий випуск (випуски) інвестиційних сертифікатів компанії);

в) у разі ліквідації інвестиційної компанії як юридичної особи.

г) підпункт “г” пункту 1.3 розділу 1 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489)

1.4. Ліквідація інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній здійснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством України, щодо ліквідації юридичних осіб та філій юридичних осіб, з обов’язковим урахуванням особливостей та вимог, установлених Положенням про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженим Указом Президента України від 19 лютого 1994 року N 55/94.

Розрахунки з учасниками при ліквідації інвестиційного фонду (взаємного фонду інвестиційної компанії) здійснюються в порядку проведення розрахунків з учасниками інвестиційних фондів та інвестиційних компаній у разі їх ліквідації, затвердженому Фондом державного майна України відповідно до п. 4 Указу Президента України “Про заходи щодо забезпечення захисту прав учасників інвестиційних фондів та інвестиційних компаній” від 07.08.99 N 968.

1.5. Ліквідація інвестиційного фонду можлива лише після скасування реєстрації випуску (усіх випусків) інвестиційних сертифікатів інвестиційного фонду. Скасування реєстрації випуску акцій інвестиційного фонду здійснюється тільки після скасування реєстрації випуску (усіх випусків) інвестиційних сертифікатів цього інвестиційного фонду. Скасування реєстрації випуску акцій інвестиційного фонду здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія).

(пункт 1.5 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з рішенням
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.07.2002 р. N 195,
рішенням Національної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

1.6. Ліквідація інвестиційної компанії може здійснюватись лише після скасування реєстрації випусків інвестиційних сертифікатів компанії та ліквідації створених нею взаємних фондів. Скасування реєстрації випуску акцій інвестиційної компанії здійснюється тільки після скасування реєстрації випуску (усіх випусків) інвестиційних сертифікатів її взаємного фонду (усіх взаємних фондів). Скасування реєстрації випуску акцій інвестиційної компанії здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Комісії.

(пункт 1.6 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з рішенням
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.07.2002 р. N 195,
рішенням Національної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

1.7. Якщо вищий орган товариства (закритого інвестиційного фонду або інвестиційної компанії щодо її закритого взаємного фонду) прийняв рішення про зміну заявленого терміну діяльності фонду, то будь-які дії, пов’язані з процедурою ліквідації фонду, не можуть здійснюватись раніше, ніж буде опубліковано текст відповідних змін до інформації про випуск інвестиційних сертифікатів, зареєстрованих у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку згідно з вимогами Положення про порядок реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів інвестиційного фонду та інформації про їх випуск або Положення про порядок реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів інвестиційної компанії та інформації про їх випуск (відповідно – для інвестиційного фонду або інвестиційної компанії).

1.8. Склад ліквідаційної комісії при ліквідації взаємного фонду інвестиційної компанії визначається вищим органом інвестиційної компанії згідно з вимогами чинного законодавства України.

1.9. З моменту прийняття вищим органом інвестиційного фонду (інвестиційної компанії) рішення про ліквідацію інвестиційного фонду (взаємного фонду інвестиційної компанії) до такого фонду не застосовується обмеження п. 17 Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 1994 року N 55/94, щодо утримання в цінних паперах не менше ніж 70 % активів фонду.

1.11. Пункт 1.11 розділу 1 виключено

(пункт 1.11 розділу 1 у редакції рішення Державної комісії з
цінних паперів та фондового ринку від 17.01.2006 р. N 6,
виключено згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489)

2. Порядок подання документів для скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів

2.1. Для скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів інвестиційного фонду (інвестиційної компанії), у разі ліквідації інвестиційного фонду (взаємного фонду або всіх взаємних фондів інвестиційної компанії (за кожним фондом окремо)), ліквідаційна комісія (інвестиційна компанія) подає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку такі документи:

а) заяву про скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів, підписану головою ліквідаційної комісії (згідно з додатком 1 до цього Положення);

(підпункт “а” пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з рішенням
Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.09.2017 р. N 691)

б) протокол рішення вищого органу товариства (заявника) про ліквідацію товариства (філії – взаємного фонду, усіх взаємних фондів), засвідчений підписом уповноваженої посадової особи товариства (заявника).

(підпункт “б” пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з рішенням
Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.09.2017 р. N 691)

Для закритого інвестиційного фонду (закритого взаємного фонду інвестиційної компанії), що ліквідується за рішенням господарського суду, – копію рішення господарського суду, пронумеровану, прошиту та засвідчену підписом уповноваженої посадової особи товариства (заявника) та печаткою товариства (заявника);

в) копії публікацій, передбачених порядком проведення розрахунків з учасниками інвестиційних фондів та інвестиційних компаній у разі їх ліквідації, затвердженим Фондом державного майна України відповідно до п. 4 Указу Президента України “Про заходи щодо забезпечення захисту прав учасників інвестиційних фондів та інвестиційних компаній” від 07.08.99 N 968;

г) оригінал (оригінали) свідоцтва про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів;

ґ) засвідчені висновком аудитора (аудиторської фірми) баланс (звіт про фінансовий стан) фонду, звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) (станом на останню звітну дату перед прийняттям рішення про ліквідацію);

(підпункт “ґ” пункту 2.1 розділу 2 у редакції рішення Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

д) засвідчені підписом уповноваженої посадової особи інвестиційного фонду (інвестиційної компанії), а також підписом уповноваженої посадової особи Центрального депозитарію довідки про вартість чистих активів фонду та про фінансові вкладення фонду станом на останню звітну дату перед прийняттям рішення про ліквідацію, складені відповідно до Положення про порядок оцінки вартості чистих активів інвестиційних фондів і взаємних фондів інвестиційних компаній, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18 березня 2002 року N 104, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 квітня 2002 року за N 392/6680;

(підпункт “д” пункту 2.1 розділу 2 у редакції рішення Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113,
із змінами, внесеними згідно з рішенням Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.09.2017 р. N 691)

е) підпункт “е” пункту 2.1 розділу 2 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489)

є) підпункт “є” пункту 2.1 розділу 2 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489,
у зв’язку з цим підпункти “ж” – “и”
уважати відповідно підпунктами “е” – “ж”)

е) засвідчені підписом голови ліквідаційної комісії копії ліквідаційного балансу (звіту про фінансовий стан) та довідки про ліквідаційну вартість чистих активів фонду, складені на дату, наступну за датою здійснення останнього платежу на користь кредиторів (крім засновників та учасників – для інвестиційного фонду; учасників – для взаємного фонду інвестиційної компанії);

(підпункт “е” пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з рішеннями
Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113,
від 14.09.2017 р. N 691)

є) звіт ліквідаційної комісії про здійснені розрахунки з кредиторами та учасниками фонду, засвідчений підписами всіх членів ліквідаційної комісії, а також підписом уповноваженої посадової особи Центрального депозитарію згідно з додатком 2;

(підпункт “є” пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з рішенням
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.01.2006 р. N 6,
рішеннями Національної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113,
від 14.09.2017 р. N 691)

ж) документи, що підтверджують депонування до уповноваженого банку або депозиту нотаріальної контори за місцем державної реєстрації товариства (заявника) грошових коштів, що залишились унаслідок непред’явлення учасниками до викупу інвестиційних сертифікатів фонду в межах установленого терміну викупу інвестиційних сертифікатів (у разі ліквідації інвестиційного фонду або інвестиційної компанії), або документи, що підтверджують узяття інвестиційною компанією на свій баланс зобов’язань щодо розрахунків з учасниками взаємного фонду, які не пред’явили до викупу належні їм інвестиційні сертифікати в межах установленого терміну.

2.2. Пункт 2.2 розділу 2 виключено

(пункт 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з рішенням
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.01.2006 р. N 6,
виключено згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489,
у зв’язку з цим пункти 2.3 – 2.14 уважати відповідно пунктами 2.2 – 2.13)

2.2. Документи, зазначені в п. 2.1 цього Положення, подаються до Комісії протягом п’яти робочих днів з моменту:

(абзац перший пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з рішенням
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489,
рішенням Національної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

а) затвердження звіту ліквідаційної комісії про здійснені розрахунки з кредиторами (якщо всі учасники фонду пред’явили до викупу належні їм інвестиційні сертифікати в установлений для цього термін);

б) отримання ліквідаційною комісією документа, що підтверджує фактичне депонування до уповноваженого банку або до депозиту нотаріальної контори коштів, які залишились унаслідок непред’явлення для здійснення розрахунків належних учасникам фонду інвестиційних сертифікатів у встановлений для цього термін).

в) підпункт “в” пункту 2.2 розділу 2 виключено

(підпункт “в” пункту 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з рішенням
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.01.2006 р. N 6,
виключено згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489)

2.3. Розгляд заяви та всіх необхідних документів, визначених пунктом 2.1 цього розділу, що надані для скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду (інвестиційної компанії) у разі ліквідації Фонду (закритого взаємного фонду або всіх закритих взаємних фондів інвестиційної компанії), та повідомлення заявника про результати розгляду здійснюються Комісією протягом тридцяти календарних днів з дати надходження заяви та документів до Комісії.

(пункт 2.3 із змінами, внесеними згідно з рішенням Державної
комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489,
у редакції рішення Національної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.4. У разі відповідності поданих документів вимогам законодавства уповноважена особа Комісії виносить розпорядження про скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів (далі – Розпорядження) (додаток 3) та у письмовій формі повідомляє заявника щодо винесення такого Розпорядження.

(пункт 2.4 розділу 2 у редакції рішення Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.5. Комісія протягом п’яти робочих днів з дати винесення Розпорядження:

надсилає Центральному депозитарію засвідчену Комісією копію Розпорядження;

розміщує інформацію щодо скасування випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії;

публікує Розпорядження в офіційному друкованому виданні Комісії.

(пункт 2.5 розділу 2 у редакції рішення Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.6. Уповноважена особа Комісії відмовляє у скасуванні реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів, інформації про випуск інвестиційних сертифікатів та анулюванні свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду у разі:

невідповідності поданих документів вимогам чинного законодавства, у тому числі цього Положення;

надання недостовірної інформації в документах.

(пункт 2.6 розділу 2 у редакції рішення Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.7. У разі наявності підстав для відмови у скасуванні реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів уповноважена особа Комісії у письмовій формі відмовляє заявнику із зазначенням підстав для відмови. При цьому заявник протягом тридцяти календарних днів зобов’язаний усунути зазначені у відмові порушення та подати до Комісії пакет документів відповідно до вимог цього Положення.

(пункт 2.7 розділу 2 у редакції рішення Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.8. У разі відмови у скасуванні реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів усі подані документи залишаються в Комісії.

Уповноважена особа Комісії повертає оригінали документів, а саме оригінал(и) інформації(ій) про випуск інвестиційних сертифікатів (змін та доповнень до неї (них)) та свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду (закритого взаємного фонду інвестиційної компанії), на підставі письмового клопотання заявника. Факт повернення оригіналів документів засвідчується відповідною відміткою на заяві про повернення оригіналів документів.

(пункт 2.8 розділу 2 у редакції рішення Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.9. У разі документарної форми існування інвестиційних сертифікатів знищення вилучених сертифікатів інвестиційних сертифікатів, зіпсованих та/або невикористаних бланків сертифікатів інвестиційних сертифікатів здійснюється відповідно ліквідаційною комісією або спеціальною комісією, створеною Фондом (інвестиційною компанією) у кількості не менше трьох осіб, на підставі Розпорядження у порядку, встановленому чинним законодавством України.

Знищення сертифікатів (бланків сертифікатів) здійснюється у паперорізальній машині або шляхом спалення з обов’язковим складанням акта про знищення. Невід’ємною частиною акта про знищення повинен бути реєстр знищених сертифікатів (бланків сертифікатів) інвестиційних сертифікатів, який має містити інформацію щодо індивідуальних ознак знищених сертифікатів (бланків сертифікатів) (серія, номер, наскрізний номер).

Акт про знищення надається до Комісії протягом 5 календарних днів з дати його підписання.

(пункт 2.9 розділу 2 у редакції рішення Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.10. Відповідальність за несвоєчасне подання, неподання або подання заздалегідь не достовірних документів, зазначених у п. 2.1 цього Положення, несе голова ліквідаційної комісії (інвестиційна компанія) відповідно до Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.

2.11. Пункт 2.11 розділу 2 виключено

(згідно з рішенням Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489,
у зв’язку з цим пункти 2.12 та 2.13
уважати відповідно пунктами 2.11 та 2.12)

2.11. За невиконання або несвоєчасне виконання вимог п. 2.7 та п. 2.9 цього Положення голова ліквідаційної комісії несе відповідальність, установлену Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (при ліквідації фонду).

(пункт 2.11 із змінами, внесеними згідно з рішенням Державної
комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489,
рішенням Національної комісії з цінних паперів
та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.12. За невиконання або несвоєчасне виконання вимог п. 2.7 цього Положення інвестиційний керуючий (інвестиційна компанія) несе відповідальність, установлену Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (при реорганізації або перетворенні фонду).

(пункт 2.12 із змінами, внесеними згідно з рішенням Державної
комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.05.2011 р. N 489,
рішенням Національної комісії з цінних паперів
та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

2.13. За письмовою заявою заявника строк розгляду документів може бути продовжено не більше ніж на тридцять календарних днів з дати подання такої заяви.

(розділ 2 доповнено пунктом 2.13 згідно з рішенням Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку від 28.01.2014 р. N 113)

 

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами