- твоя інвестиція в перемогу та майбутнє України

Про схвалення проекту рішення НКЦПФР «Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»

Загальна інформація про документ

№:
13
Дата затвердження:
16.01.2018
Тема:
Регуляторна діяльність
Категорія:
Рішення
Статус:
Прийнято
Видавець:
НКЦПФР
Дата засідання:
16.01.2018

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ

ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

 

Р І Ш Е Н Н Я

16.01.2018                                       м. Київ                                        № 13

Про схвалення проекту рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»

 

Відповідно до пункту 15 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

 В И Р І Ш И Л А:

    

  1. Схвалити проект рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» (далі – Проект) (додається).
  2. Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів (Н. Хохлова) забезпечити оприлюднення Проекту на офіційному веб-сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

3. Управлінню міжнародної співпраці та комунікацій (О. Юшкевич)  забезпечити опублікування повідомлення про оприлюднення Проекту в офіційному друкованому виданні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

4. Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів (Н. Хохлова) забезпечити винесення Проекту на засідання Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для затвердження.

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії Д. Тарабакіна.

 

Голова Комісії                                                                             Т. Хромаєв

 

 

Протокол засідання Комісії

від 16.01.2018 № 1

 

ПРОЕКТ      

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ

ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 __.__.2018                                       м. Київ                                        №  _____

Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів

 Відповідно до пункту 15 частини другої статті 7, пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», статей 39 – 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», Закону України «Про акціонерні товариства», Закону України від 16.11.2017 № 2210-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів»

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Затвердити Зміни до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712 (із змінами), що додаються.

 

  1. Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів (Н. Хохлова) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

  1. Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів (Н. Хохлова) забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

 

  1. Управлінню міжнародної співпраці та комунікацій (О. Юшкевич) забезпечити опублікування цього рішення в офіційному друкованому виданні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

 

  1. Це рішення набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії Тарабакіна Д.В.

 

 

 

          Голова Комісії                                                          Т. Хромаєв

 

 

 

 

Протокол засідання Комісії

від __.__.2018 № ___

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Національної комісії з

цінних паперів та фондового ринку

__  __________ 2018 року № ___

 

 

 

 

 

 

Зміни

до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів

 

  1. У розділі І:

 

1) пункт 1 викласти у такій редакції:

«1. Це Положення регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної (проміжної, річної), особливої інформації, інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі – Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – Комісія), інформації, що міститься в проспекті емісії (інформації про випуск іпотечних сертифікатів (далі – інформація про випуск)) цінних паперів та звіті про результати розміщення (звіті про підсумки випуску іпотечних сертифікатів (далі – підсумки випуску)) цінних паперів емітентами цінних паперів, інформації, передбаченої статтями 65 – 65 2 Закону України “Про акціонерні товариства” та пунктом 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 23 березня 2017 року № 1983-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах”, строки (терміни) та перелік оприлюднення публічними акціонерними товариствами інформації, що підлягає оприлюдненню відповідно до вимог законодавства, на власному веб-сайті, опублікування відомостей про створення акціонерного товариства однією особою або про придбання однією особою усіх акцій товариства, а також іншої інформації та повідомлень, що зобов’язані розкривати емітенти відповідно до законодавства.»;

 

2) пункт 2 викласти у такій редакції:

«2. Дія цього Положення поширюється на емітентів цінних паперів та на іноземних емітентів – нерезидентів, цінні папери яких розміщені та/або допущені до обігу на території України.

 

Дія цього Положення не поширюється на емітентів:

державних облігації;

казначейських зобов’язань;

облігацій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;

облігацій місцевих позик;

інвестиційних сертифікатів;

акцій корпоративних інвестиційних фондів, які уклали договори про управління активами таких корпоративних інвестиційних фондів з компаніями з управління активами.

Нерезиденти, цінні папери яких розміщені та/або допущені до обігу на території України, розкривають інформацію відповідно до розділу IV цього Положення.

Міжнародні фінансові організації, які здійснили випуск облігацій на території України, розкривають інформацію відповідно до розділу V цього Положення.»;

 

3) у пункті 4 слова «цим Положенням» замінити словом «законодавством»;

 

4) у абзацах 4 – 6 пункту 11 слово «з» замінити словом «після»;

 

5) пункт 13 викласти у такій редакції:

«13. Фінансова звітність емітентів цінних паперів (крім банків) заповнюється та складається у формах і порядку, встановлених Міністерством фінансів України. Форми фінансової звітності емітентів цінних паперів – банків і порядок їх заповнення встановлюються Національним банком України.

Формат фінансової звітності емітентів цінних паперів формується відповідно до опису розділів та схем XML-файлів, визначених окремим документом Комісії нормативно-технічного характеру.

Емітенти цінних паперів, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, у складі Інформації розкривають фінансову звітність, складену відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності.»;

 

6) пункт 16 виключити.

 

  1. У розділі ІІ:

 

1) у главі 1:

 

пункт 1 доповнити абзацом другим такого змісту:

«Емітент, який не є акціонерним товариством та щодо цінних паперів якого не здійснено публічну пропозицію та цінні папери якого не допущені до торгів на фондовій біржі, не зобов’язаний розкривати інформацію відповідно до вимог цієї глави та глави 1 розділу III цього Положення.»;

 

пункт 3 викласти у такій редакції:

«3. Публічні акціонерні товариства та банки зобов’язані розкривати особливу інформацію відповідно до переліку, який визначено у главі 1 розділу III цього Положення.

Приватні акціонерні товариства зобов’язані розкривати інформацію відповідно до вимог цього Положення, крім вимог пунктів 3, 9, 10, 16 – 18 та 20 глави 1 розділу III цього Положення.

Емітент, який не є акціонерним товариством та щодо інших цінних паперів, крім акцій, якого здійснено публічну пропозицію, та/або цінні папери якого допущені до торгів на фондовій біржі, зобов’язаний розкривати інформацію відповідно до вимог цього Положення, крім вимог пунктів 2, 3, 5, 8 – 10, 16 – 21 глави 1 розділу III цього Положення.»;

 

пункт 8 викласти у такій редакції:

«8. На титульному аркуші Повідомлення, яке розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, обов’язково зазначається адреса власного веб-сайту, на якому буде розміщене зазначене Повідомлення.

На титульному аркуші Повідомлення, яке подається до Комісії, обов’язково зазначаються дата оприлюднення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, найменування, дата і номер офіційного друкованого видання, в якому опубліковано Повідомлення, дата оприлюднення та адреса сторінки в мережі Інтернет.»;

 

2) пункт 8 глави 2 викласти у такій редакції:

«8. На титульному аркуші Повідомлення про інформацію, яке розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, обов’язково зазначається адреса власного веб-сайту, на якому буде розміщене зазначене Повідомлення про інформацію.

На титульному аркуші Повідомлення про інформацію, яке подається до Комісії, обов’язково зазначаються дата оприлюднення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, найменування, дата і номер офіційного друкованого видання, в якому опубліковано Повідомлення про інформацію, дата оприлюднення та адреса сторінки в мережі Інтернет.»;

 

3) у главі 3:

 

у назві глави слова «регулярної квартальної» замінити словом «проміжної»;

 

пункт 1 викласти у такій редакції:

«1. Обов’язок здійснювати розкриття проміжної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на:

1) публічні акціонерні товариства, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на фондовій біржі;

 

 

2) банк;

3) емітентів, щодо інших цінних паперів, крім акцій, яких здійснено публічну пропозицію та/або цінні папери яких допущені до торгів на фондовій біржі.

Обов’язок розкриття проміжної інформації поширюється на публічні акціонерні товариства, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію, та емітентів, щодо інших цінних паперів, крім акцій, яких здійснено публічну пропозицію, з кварталу, в якому емітенти здійснили публічну пропозицію відповідних цінних паперів.

Обов’язок розкриття проміжної інформації припиняється з наступного кварталу після кварталу, в якому опубліковано інформацію про скасування реєстрації випуску цінних паперів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів відповідно до нормативно-правового акта Комісії, що регулює порядок скасування реєстрації випуску цінних паперів, або у разі наявності відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про припинення акціонерного товариства (зокрема, в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення) з дати внесення відповідного запису.

Обов’язок розкриття проміжної інформації поширюється на публічні акціонерні товариства, акції якого допущені до торгів на фондовій біржі, та емітентів, щодо інших цінних паперів, крім акцій, цінні папери яких допущені до торгів на фондовій біржі, з кварталу, в якому цінні папери перебували у біржовому реєстрі фондової біржі незалежно від тривалості перебування їх у біржовому реєстрі фондової біржі та незалежно від того, чи були цінні папери такого емітента протягом звітного кварталу виключені з біржового реєстру фондової біржі. Обов’язок емітента розкривати проміжну інформацію припиняється з кварталу, наступного за кварталом, у якому цінні папери такого емітента були виключені з біржового реєстру фондової біржі. При цьому квартал, у якому цінні папери емітента були виключені з біржового реєстру фондової біржі, є для такого емітента звітним кварталом.»;

 

у пункті 2 слова «регулярна квартальна» замінити словом «проміжна»;

 

пункт 3 викласти у такій редакції:

«3. Розкриття проміжної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на власному веб-сайті та подання до Комісії. Проміжна інформація розкривається за перший, другий і третій квартали. Інформація щодо четвертого кварталу окремо не розкривається, а включається до регулярної річної інформації.

Проміжна інформація згідно з цим Положенням розкривається у термін не пізніше 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

На титульному аркуші проміжної інформації, яка розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, обов’язково зазначається адреса власного веб-сайту, на якому вона буде розміщена.»;

 

4) пункт 4 глави 4 доповнити абзацом третім такого змісту:

На титульному аркуші річної інформації, яка розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, обов’язково зазначається адреса власного веб-сайту, на якому вона буде розміщена.».

 

  1. У розділі ІІІ:

 

1) главу 1 викласти у такій редакції:

 

«1. Склад особливої інформації емітента цінних паперів

 

  1. До особливої інформації емітента цінних паперів належать відомості про:

1) прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу;

2) прийняття рішення про викуп власних акцій, крім акцій корпоративних інвестиційних фондів інтервального та відкритого типу;

3) наявність, строк дії та сторони акціонерного договору;

4) факти включення/виключення цінних паперів до біржового реєстру фондової біржі;

5) прийняття рішення про надання згоди на вчинення значних правочинів або про попереднє надання згоди на вчинення таких правочинів, або прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість;

6) про осіб, заінтересованих у вчиненні товариством правочинів із заінтересованістю, та обставини, існування яких створює заінтересованість;

7) зміну складу посадових осіб емітента;

8) зміну акціонерів, яким належать голосуючі акції, розмір пакета яких стає більшим, меншим або рівним пороговому значенню пакета акцій;

9) зміну осіб, яким належить право голосу за акціями, сумарна кількість прав за якими стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакета акцій;

10) зміну осіб, які є власниками фінансових інструментів, пов’язаних з голосуючими акціями акціонерного товариства, у разі якщо сумарна кількість прав за такими акціями стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакета акцій;

11) рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв;

12) рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу;

13) порушення провадження у справі про відшкодування емітенту збитків, завданих посадовою особою такого емітента;

14) порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію;

15) рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента;

 

 

16) повідомлення про викуп акцій понад порогові значення пакета акцій;

17) зміни до статуту, пов’язані із зміною прав акціонерів;

18) кількість голосуючих акцій та розмір статутного капіталу за результатами його збільшення або зменшення;

19) набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, що належать їй та її афілійованим особам, контрольного пакета акцій;

20) набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, що належать їй та її афілійованим особам, значного контрольного пакета акцій;

21) набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, домінуючого контрольного пакета акцій.

22) заміну поручителя (страховика, гаранта), що здійснює забезпечення випуску боргових цінних паперів;

23) прийняття рішення про виплату дивідендів;

24) зміну типу акціонерного товариства.

Публічне акціонерне товариство та банк зобов’язані розкривати інформацію відповідно до вимог цього пункту.

Приватне акціонерне товариство зобов’язано розкривати інформацію відповідно до вимог цього пункту, крім вимог підпунктів 3, 8, 9, 10, 16 – 18, 20 та 23 цього пункту.

Емітент, який не є акціонерним товариством та щодо цінних паперів якого здійснено публічну пропозицію, та/або цінні папери якого допущені до торгів на фондовій біржі, зобов’язаний розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті, крім вимог підпунктів 2, 3, 5, 6, 8 – 10, 16 – 21, 23, 24 цього пункту.

Емітент, який не є акціонерним товариством та щодо цінних паперів якого не здійснено публічну пропозицію та цінні папери якого не допущені до торгів на фондовій біржі, не зобов’язаний розкривати інформацію відповідно до вимог цієї глави.

 

  1. Відомості про прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу, складаються за формою, наведеною у таблиці 1 додатку 2 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата прийняття рішення органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу, та назва органу, що прийняв таке рішення;

вид, тип, кількість та сума цінних паперів, спосіб їх розміщення, порядок здійснення такого розміщення (емісії) (самостійно або через андеррайтера, що уклав з емітентом договір про андеррайтинг;

 

 

розмір збільшення статутного капіталу акціонерного товариства шляхом додаткового випуску акцій. У разі розміщення акцій зазначається їх номінальна вартість та ціна відчуження із зазначенням способу її визначення. Якщо розміщення акцій може призвести до зміни власника значного пакета акцій емітента, збільшення частки у статутному капіталі акціонерів, які вже володіють пакетом у розмірі 10 і більше відсотків акцій, наводиться найменування та ідентифікаційний код юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, кількість їхніх акцій та частка у статутному капіталі до розміщення акцій;

співвідношення (у відсотках) загальної номінальної вартості цінних паперів (крім інвестиційних сертифікатів), на яку вони розміщуються, загальної номінальної вартості цінних паперів (крім інвестиційних сертифікатів) емітента, які знаходяться в обігу, до розміру статутного капіталу емітента на дату прийняття цього рішення;

інформація про права, які отримують інвестори в цінні папери, що розміщуються;

спосіб оплати цінних паперів. Якщо оплата здійснюється активами, іншими, ніж грошові кошти, наводиться їх перелік;

мета розміщення цінних паперів, а також напрями використання отриманих коштів;

прізвища, імена та по батькові членів уповноваженого органу, що прийняв рішення про розміщення цінних паперів (крім загальних зборів акціонерного товариства); відомості про кількість цінних паперів емітента, якими вони володіють;

інформація щодо можливості конвертації цінних паперів;

інша суттєва інформація відповідно до проспекту емісії.

 

  1. Відомості про прийняття рішення про викуп власних акцій (крім акцій корпоративних інвестиційних фондів інтервального та відкритого типу) складаються за формою, наведеною у таблиці 2 додатку 2 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідним органом управління емітента рішення про викуп власних акцій.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення щодо викупу власних акцій та назва уповноваженого органу, який прийняв таке рішення;

період викупу (дата початку й закінчення викупу) та порядок викупу. Якщо рішення не передбачає періоду, протягом якого здійснюватиметься викуп акцій, про це слід зазначити;

інформація про мету викупу акцій, ціну викупу або порядок її визначення із зазначенням факторів, які враховуються при визначенні ціни акцій, та ступеня їх впливу;

номінальна та ринкова вартість акцій та прибуток на акцію за річною фінансовою звітністю року, який передував даті прийняття рішення про викуп акцій;

тип, форма існування і кількість акцій, що підлягають викупу;

 

співвідношення (у відсотках) загальної номінальної вартості акцій, що підлягають викупу, до статутного капіталу;

найменування та ідентифікаційний код юридичних осіб або зазначається прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, акціонерів, які володіють значним пакетом акцій станом до викупу акцій;

прізвище, ім’я та по батькові членів наглядової ради та/або виконавчого органу, або найменування юридичної особи, у яких викуповуються акції, із зазначенням кількості акцій, якими вони володіють, та частки у загальній кількості акцій станом до викупу акцій;

дата викупу власних акцій, їх тип, кількість, частка від статутного капіталу (якщо емітент володіє раніше викупленими власними акціями);

дата реєстрації, номер свідоцтва про реєстрацію випуску акцій, міжнародний ідентифікаційний номер акцій, що підлягають викупу, та найменування органу, що здійснив державну реєстрацію випуску акцій, що підлягають викупу.

 

  1. Відомості про наявність, строк дії та сторони акціонерного договору складаються за формою, наведеною у додатку 3 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата повідомлення товариства однією зі сторін такого договору інформації про його укладення.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата повідомлення товариства однією зі сторін про укладення договору між акціонерами;

номер та дата укладання договору;

сторони договору (із зазначенням: прізвища, ім’я, по-батькові або найменування власника (власників) акцій; коду згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (для юридичної особи – резидента), коду/номеру з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи – нерезидента) власника (власників) акцій);

дата набрання чинності договору та строк дії договору (у разі наявності інформації).

 

  1. Відомості про факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі складаються за формою, наведеною у додатку 4 до цього Положення.

 

Датою вчинення дії вважається дата:

включення цінних паперів емітента у лістинг або коли емітенту стало відомо про включення цінних паперів емітента у лістинг фондової біржі;

коли емітенту стало відомо про зміну рівня лістингу його цінних паперів;

коли емітенту стало відомо про делістинг його цінних паперів.

У Повідомленні розкривається така інформація:

 

 

 

дата дії, дія (лістинг/делістинг або зміна рівня лістингу), найменування фондової біржі, вид, загальна номінальна вартість та кількість цінних паперів, щодо яких вчинена дія;

співвідношення частки у загальній кількості цінних паперів, щодо яких вчинена дія, до загального розміру конкретного випуску цінних паперів (у відсотках);

дата реєстрації, номер свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів та найменування органу, що здійснив державну реєстрацію випуску цінних паперів, міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів, щодо яких вчинена дія;

тип цінних паперів, щодо яких вчинена дія;

дата рішення та уповноважений орган емітента, що прийняв рішення про включення в лістинг фондової біржі цінних паперів емітента. Наводиться найменування фондової біржі, в лістинг якої включаються цінні папери емітента;

дата рішення та уповноважений орган емітента або найменування фондової біржі, які прийняли рішення про делістинг цінних паперів емітента або зміну рівня лістингу;

види, кількість цінних паперів, які продовжують бути у лістингу, права їх власників;

в разі делістингу зазначається дата, з якої цінні папери більше не котируватимуться на фондовій біржі, та причини їх делістингу.

 

  1. У разі прийняття рішення про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 1 цього пункту за формою, наведеною у таблиці 1 додатка 5 до цього Положення. У разі прийняття рішення про надання згоди на вчинення значних правочинів емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 2 цього пункту за формою, наведеною у таблиці 2 додатка 5 до цього Положення. У разі прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість (далі – правочин із заінтересованістю), емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 3 цього пункту за формою, наведеною у таблиці 3 додатка 5 до цього Положення.

У разі прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів, які одночасно є значними та такими, щодо вчинення яких є заінтересованість, емітент – публічне акціонерне товариство розкриває інформацію відповідно до підпункту 3 цього пункту. Відомості про осіб, заінтересованих у вчиненні товариством правочинів із заінтересованістю, та обставини, існування яких створює заінтересованість, розкриваються у складі відомостей про прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів із заінтересованістю:

1) датою вчинення дії вважається дата прийняття загальними зборами товариства рішення про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів.

У Повідомленні розкривається така інформація:

 

 

дата прийняття загальними зборами товариства рішення про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів;

відомості щодо правочинів із зазначенням, зокрема:

характеру правочинів;

гранична сукупна вартість правочинів;

вартість активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності;

співвідношення граничної сукупної вартості правочинів до вартості активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності (у відсотках);

загальна кількість голосуючих акцій, кількість голосуючих акцій, що зареєстровані для участі у загальних зборах, кількість голосуючих акцій, що проголосували “за” та “проти” прийняття рішення;

2) датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідним органом управління емітента рішення про надання згоди на вчинення значного правочину.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення про надання згоди на вчинення значного правочину, назва уповноваженого органу, що його прийняв;

предмет правочину;

ринкова вартість майна або послуг, що є предметом правочину, визначена відповідно до законодавства;

вартість активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності;

співвідношення ринкової вартості майна або послуг, що є предметом правочину, до вартості активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності (у відсотках);

загальна кількість голосуючих акцій, кількість голосуючих акцій, що зареєстровані для участі у загальних зборах, кількість голосуючих акцій, що проголосували “за” та “проти” прийняття рішення (зазначається, якщо рішення приймається загальними зборами);

додаткові критерії для віднесення правочину до значного правочину не передбачені законодавством, якщо вони визначені статутом акціонерного товариства.

Інформація зазначається щодо кожного значного правочину окремо;

3) датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідним органом управління емітента рішення про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочину із заінтересованістю, найменування уповноваженого органу, що його прийняв;

ринкова вартість майна або послуг чи сума коштів, що є предметом правочину, визначена відповідно до законодавства;

вартість активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності;

співвідношення ринкової вартості майна або послуг чи суми коштів, що є предметом правочину, до вартості активів емітента за даними останньої річної фінансової звітності (у відсотках);

 

 

загальна кількість голосуючих акцій, кількість голосуючих акцій, що зареєстровані для участі у загальних зборах, кількість голосуючих акцій, що проголосували “за” та “проти” прийняття рішення (зазначається, якщо рішення приймається загальними зборами);

істотні умови правочину, а саме:

предмет правочину;

повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи – для юридичних осіб – резидентів, або ідентифікаційний код з торговельного, судового або банківського реєстру країни, де офіційно зареєстрований іноземний суб’єкт господарської діяльності, – для юридичних осіб – нерезидентів, або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи, заінтересованої у вчиненні акціонерним товариством правочину; інформація щодо особи, заінтересованої у вчиненні акціонерним товариством правочину, із зазначенням ознаки заінтересованості, передбаченої статтею 71 Закону України “Про акціонерні товариства” (далі – Закон);

інші істотні умови правочину.

Вимоги щодо розкриття інформації про прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочинів із заінтересованістю не застосовуються до приватного акціонерного товариства, якщо інше не встановлено його статутом або Законом.

Інформація зазначається щодо кожного правочину окремо.

 

  1. Відомості про зміну складу посадових осіб емітента складаються за формою, наведеною у додатку 6 до цього Положення.

До інформації про зміну складу посадових осіб емітента належить інформація про звільнення або призначення (обрання, набуття повноважень або припинення повноважень) голови та членів наглядової ради, виконавчого органу, ревізійної комісії, ревізора акціонерного товариства, головного бухгалтера, а також інших посадових осіб згідно із законодавством та статутом емітента.

Емітенти цінних паперів зобов’язані розкривати особливу інформацію про зміну складу посадових осіб також у разі:

призначення або звільнення (обрання або припинення повноважень) осіб, що виконують обов’язки посадових осіб емітента тимчасово (крім випадків, коли призначення особи виконуючою обов’язки пов’язане з відпусткою, відрядженням, хворобою посадової особи, яка безпосередньо займає відповідну посаду);

призначення (обрання) особи на ту саму посаду (переобрання або подовження терміну повноважень);

припинення повноважень посадової особи без прийняття рішення відповідним органом управління емітента;

у разі заміни члена наглядової ради акціонерного товариства – представника акціонера (акціонерів) (розкривається інформація про припинення повноважень відкликаного акціонером (акціонерами) члена наглядової ради – представника акціонера (акціонерів) та про набуття повноважень новим членом – представником акціонера (акціонерів)).

Датою вчинення дії вважається:

дата прийняття рішення відповідним органом управління емітента щодо зміни складу посадових осіб емітента;

дата отримання акціонерним товариством повідомлення про заміну члена наглядової ради – представника акціонера (акціонерів);

дата, з якої припинено повноваження посадової особи, якщо її повноваження припиняються без прийняття рішення відповідним органом управління емітента.

У Повідомленні розкривається така інформація:

найменування уповноваженого органу емітента, який прийняв рішення про зміну складу посадових осіб, дата прийняття рішення, зміст такого рішення (звільнення, призначення, обрання або припинення повноважень посадової особи) із зазначенням підстав такого рішення, або прізвище, ім’я та по батькові (найменування) акціонера (акціонерів), який направив акціонерному товариству повідомлення про заміну члена наглядової ради – представника акціонера (акціонерів), або підстави для припинення повноважень, якщо повноваження припиняються без прийняття рішення відповідним органом управління емітента;

інформація про посадову особу із зазначенням прізвища, імені та по батькові, паспортних даних, повної назви посади, на яку призначено або з якої звільнено таку особу (обрано, набуто повноваження або припинено повноваження), розмір пакета акцій (у відсотках) або частка, якою володіє така особа в статутному капіталі емітента (у відсотках);

обґрунтування змін у персональному складі посадових осіб та інформація про наявність/відсутність у посадових осіб емітента непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини.

У разі призначення (обрання) посадової особи розкривається інформація про строк, на який призначено (обрано) особу, інші посади, які обіймала ця особа протягом останніх п’яти років.

У разі обрання загальними зборами акціонерів члена наглядової ради акціонерного товариства розкривається інформація про те, чи є такий член акціонером, представником акціонера або групи акціонерів (із зазначенням інформації про цього акціонера або акціонерів) або чи є він незалежним директором.

У разі звільнення (припинення повноважень) посадової особи розкривається інформація щодо строку, протягом якого така особа перебувала на посаді.

Якщо нікого не призначено (не обрано) на посаду замість звільненої особи (повноваження якої припинено), інформація про це обов’язково розкривається.

 

  1. Відомості про зміну акціонерів, яким належать голосуючі акції, розмір пакета яких стає більшим, меншим або рівним пороговому значенню пакета акцій, складаються за формою, наведеною у таблиці 1 додатка 7 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата отримання емітентом інформації від особи, яка здійснює облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України, або дата отримання емітентом інформації від власника(ів) акцій відповідно до статті  641 Закону України “Про акціонерні товариства”.

У Повідомленні розкривається така інформація:

прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи власника (власників) акцій, яким належать голосуючі акції, розмір пакета яких стає більшим, меншим або рівним пороговому значенню пакета акцій;

ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для юридичної особи – резидента), код/номер з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи – нерезидента) власника (власників) акцій;

розмір частки власника (власників) акцій в загальній кількості голосуючих акцій до і після набуття права власності на такий пакет акцій (підсумковий пакет голосуючих акцій);

відомості про осіб (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи або  найменування та ідентифікаційний код юридичної особи), які входять до ланцюга володіння корпоративними правами юридичної особи, через яких особа (особи, що діють спільно) здійснює розпорядження акціями;

дата, в яку порогові значення було досягнуто або перетнуто.

 

  1. Відомості про зміну осіб, яким належить право голосу за акціями, сумарна кількість прав за якими стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакета акцій, складаються за формою, наведеною у таблиці 2 додатка 7 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата отримання емітентом інформації від власника (ів) акцій відповідно до статті  641 Закону України “Про акціонерні товариства”.

У Повідомленні розкривається така інформація:

прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи власника (власників) акцій, яка набуває або відчужує право голосу за акціями товариства;

ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для юридичної особи – резидента), код/номер з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи – нерезидента) власника (власників) акцій;

розмір частки власника (власників) акцій в загальній кількості голосуючих акцій;

сумарна кількість прав за голосуючими акціями до та після зміни;

 

відомості про осіб (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи або  найменування та ідентифікаційний код юридичної особи), які входять до ланцюга володіння корпоративними правами юридичної особи, через яких особа (особи, що діють спільно) здійснює розпорядження акціями;

дата, в яку порогові значення було досягнуто або перетнуто;

відомості про акціонера або особу, яка має право користуватися голосуючими акціями (ім’я фізичної особи або найменування юридичної особи (із зазначенням для юридичної особи – резидента – коду згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, для юридичної особи – нерезидента – коду/номера з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи), сумарна кількість прав за акціями;

обставина (випадок), в результаті якого фізична або юридична особа набуває або відчужує право голосу за акціями товариства, якщо в результаті такого набуття або відчуження сумарна кількість голосів за акціями такої особи стане більшою, меншою або дорівнюватиме пороговому значенню пакета акцій.

 

  1. Відомості про зміну осіб, які є власниками фінансових інструментів, пов’язаних з голосуючими акціями акціонерного товариства, у разі якщо сумарна кількість прав за такими акціями стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакета акцій.

Датою вчинення дії вважається дата отримання емітентом інформації від власника (ів) фінансових інструментів відповідно до статті  641 Закону України “Про акціонерні товариства”.

У Повідомленні розкривається така інформація:

відомості про осіб (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи або  найменування та ідентифікаційний код юридичної особи), які є власниками фінансових інструментів, пов’язаних з голосуючими акціями акціонерного товариства, у разі якщо сумарна кількість прав за такими акціями стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакета акцій;

розмір частки власника (власників) акцій в загальній кількості голосуючих акцій;

дата, в яку порогові значення було досягнуто або перетнуто;

вид фінансового інструмента;

строк дії та строк (термін) виконання;

фінансові інструменти на дату їх виконання надають або не надають своєму власнику право набути голосуючі акції публічного акціонерного товариства шляхом їх поставки;

розмір частки власника (власників) акцій в загальній кількості голосуючих акцій до і після набуття права власності на такий пакет акцій (підсумковий пакет голосуючих акцій).

 

  1. Відомості про рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв складаються за формою, наведеною у додатку 8 до цього Положення.

 

Датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідного рішення.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення про утворення (припинення) філії (філій), представництва (представництв) емітента, назва уповноваженого органу, що його прийняв, та причини прийняття такого рішення;

повне найменування та місцезнаходження кожної філії чи представництва, що були створені чи припинені, та функції, які вони виконували чи будуть виконувати. В разі прийняття рішення щодо кількох філій чи представництв усі відомості можуть подаватись в одному повідомленні з обов’язковим розкриттям необхідної інформації щодо кожної філії чи представництва.

 

  1. 12. Відомості про рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу складаються за формою, наведеною у додатку 9 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідного рішення вищим органом емітента.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення про зменшення статутного капіталу та назва уповноваженого органу емітента, що його прийняв, а також причини, які обумовили прийняття такого рішення;

інформація про розмір статутного капіталу на дату прийняття рішення про його зменшення, розмір статутного капіталу після зменшення;

сума, на яку зменшується статутний капітал, та частка (у відсотках), на яку зменшується статутний капітал, спосіб зменшення статутного капіталу;

кількість голосуючих акцій та їх частка у загальній кількості голосуючих акцій (у відсотках), щодо кожного з членів наглядової ради товариства, виконавчого органу, яким належать акції емітента, та акціонерів, які володіють 10 і більше відсотками голосуючих акцій станом на день прийняття рішення про зменшення статутного капіталу.

 

  1. 13. Відомості про порушення провадження у справі про відшкодування емітенту збитків, завданих посадовою особою такого емітента, складаються за формою, наведеною у додатку 10 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата, коли емітент дізнався про винесення судом ухвали про порушення провадження у справі щодо посадової особи (у тому числі посадової особи, повноваження якої припинені).

У Повідомленні розкривається така інформація:

найменування суду, який виніс ухвалу, номер справи та дата винесення ухвали про порушення провадження у справі про відшкодування емітенту збитків, завданих посадовою особою такого емітента;

учасники провадження (із зазначенням прізвища, імені, по батькові та посади посадової особи, щодо якої порушено провадження, у тому числі посадової особи, яка відсторонена від виконання обов’язків або повноваження якої припинені);

зміст позовних вимог.

 

  1. 14. У разі порушення справи про банкрутство емітента емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 1 цього пункту. У разі винесення ухвали про санацію емітента емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 2 цього пункту:

1) інформація про порушення справи про банкрутство емітента складається за формою, наведеною у таблиці 1 додатка 11 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата:

винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство або дата, коли емітент дізнався чи мав дізнатися про порушення провадження у справі про його банкрутство, якщо процедуру банкрутства розпочато за заявою кредитора;

подання емітентом заяви до суду щодо порушення справи про його банкрутство. У цьому випадку дата попереднього слухання не зазначається. Після винесення судом ухвали про порушення справи про банкрутство емітент повинен додатково оприлюднити таку інформацію.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство емітента, найменування (прізвище, ім’я, по батькові) особи, яка подала заяву про порушення справи про банкрутство, повне найменування (прізвище, ім’я та по батькові) й місцезнаходження (місце проживання) кредитора (кредиторів), на вимогу яких порушено провадження у справі про банкрутство емітента, та найменування суду, який розглядає зазначену справу;

причини порушення провадження у справі про банкрутство емітента та загальна сума вимог кредиторів;

найменування юридичної особи або прізвище, ім’я й по батькові фізичної особи, місцезнаходження або місце проживання арбітражного керуючого емітента, призначеного судом, та дата такої ухвали;

дата проведення підготовчого засідання суду;

2) відомості про винесення ухвали про санацію емітента складаються за формою, наведеною у таблиці 2 додатка 11 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата винесення судом ухвали про проведення санації боржника або дата, коли емітент дізнався чи мав дізнатися про винесення судом ухвали про його санацію.

У Повідомленні розкривається така інформація:

найменування суду, який виніс ухвалу про санацію емітента, дата винесення ухвали, строк санації та основний зміст схваленого плану санації;

найменування або прізвище, ім’я й по батькові, місцезнаходження або місце проживання керуючого санацією, призначеного судом.

 

  1. У разі припинення емітента шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або банкрутства за рішенням вищого органу емітента або суду емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 1 цього пункту. У разі припинення емітента шляхом ліквідації за рішенням вищого органу емітента емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 2 цього пункту. У разі припинення емітента шляхом ліквідації за рішенням суду емітент розкриває інформацію відповідно до підпункту 3 цього пункту:

1) відомості про припинення емітента шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або банкрутства за рішенням вищого органу емітента або суду складаються за формою, наведеною у таблиці 1 додатку 12 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідного рішення вищим органом емітента, а в разі, якщо припинення емітента відбулося за рішенням суду, то датою виникнення подій вважається дата винесення судом відповідного рішення.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення про припинення емітента;

назва уповноваженого органу емітента, що прийняв це рішення, причини такого рішення та спосіб припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення, банкрутство), у тому числі дата проведення загальних зборів (для акціонерних товариств), на яких розглядалось зазначене питання, та результати голосування із зазначенням кількості голосів “за” та кількості голосів “проти”. У разі припинення за рішенням суду зазначається дата прийняття рішення суду, найменування та місцезнаходження суду, яким прийнято таке рішення.

В разі злиття або приєднання зазначаються повне найменування і місцезнаходження всіх осіб, які беруть участь у процедурі злиття або приєднання, умови злиття або приєднання, повне найменування і місцезнаходження юридичної особи, що буде утворена, сума внеску емітента в її статутний капітал, частка емітента у статутному капіталі нового підприємства.

У разі поділу або перетворення зазначається повне найменування юридичної особи (осіб) правонаступника (правонаступників), порядок розподілу активів та зобов’язань, розмір статутного капіталу правонаступника (правонаступників). Також розкривається інформація про порядок та умови обміну акцій (часток, паїв) емітента, який припиняється, на акції (частки, паї) юридичних осіб – правонаступників;

2) відомості про припинення емітента шляхом ліквідації за рішенням вищого органу емітента складаються за формою, наведеною у таблиці 2 додатку 12 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата прийняття відповідного рішення вищим органом емітента.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення про припинення емітента шляхом ліквідації, назва органу емітента, що прийняв це рішення, причини такого рішення, у тому числі дата проведення загальних зборів, на яких розглядалось зазначене питання, та результати голосування із зазначенням кількості голосів “за” та кількості голосів “проти”;

щодо кредиторів або їх відсутність;

вартість чистих активів, сума зобов’язань й розмір власного капіталу за даними річної фінансової звітності, підтвердженої аудиторським висновком (звітом), за рік, який передував даті ухвалення рішення про ліквідацію емітента;

про достатність активів емітента для розрахунку за його зобов’язаннями, а також сума, яка може залишитися після задоволення вимог кредиторів і розподілятиметься між акціонерами;

3) відомості про припинення емітента шляхом ліквідації за рішенням суду складаються за формою, наведеною у таблиці 3 додатку 12  до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата винесення судового рішення про ліквідацію емітента або дата винесення судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата судового рішення про припинення емітента шляхом ліквідації (у тому числі шляхом ліквідації у справі про банкрутство) та найменування суду, який прийняв таке рішення;

строк дії ліквідаційної процедури;

найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи, яка подала заяву про припинення емітента;

прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи, яка є уповноваженою особою, визначеною відповідно до рішення загальних зборів акціонерного товариства, та має повноваження представляти інтереси акціонерів у процесі провадження справи про банкрутство;

вартість чистих активів, сума зобов’язань й розмір власного капіталу за даними річної фінансової звітності, підтвердженої аудиторським висновком (звітом), за рік, який передував даті прийняття рішення про ліквідацію емітента;

щодо достатності активів емітента для розрахунку за його зобов’язаннями, а також сума, яка може залишитися після задоволення вимог кредиторів і розподілятиметься між акціонерами.

 

  1. Повідомлення про викуп акцій понад порогові значення пакета акцій складаються за формою, наведеною у таблиці 1 додатку 13 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата зарахування/
списання акцій на рахунок / з рахунку емітента.

Повідомлення розкривається у разі якщо публічне акціонерне товариство, яке прямо або опосередковано набуває або відчужує власні акції у кількості, що перевищує, зменшує або дорівнює пороговому значенню пакета акцій.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата зарахування/списання акцій на рахунок/з рахунку емітента;

вид дії: викуп/продаж;

кількість акцій, які набуто або відчужено;

період викупу (дата початку й закінчення викупу) (у разі наявності та порядок викупу;

 

 

мета викупу акцій (їх анулювання або продаж), ціна викупу або порядок її визначення із зазначенням факторів, які враховуються при визначенні ціни акцій, та ступеня їх впливу;

тип, форма існування і кількість акцій, що підлягають викупу;

співвідношення (у відсотках) загальної номінальної вартості акцій, що підлягають викупу, до статутного капіталу;

найменування юридичних осіб або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи акціонерів, які володіють 5 і більше відсотками акцій станом до викупу акцій;

прізвище, ім’я та по батькові членів наглядової ради та/або виконавчого органу, у яких викуповуються акції, із зазначенням кількості акцій, якими вони володіють, та частки у загальній кількості акцій станом до викупу акцій;

дата викупу власних акцій, їх тип, кількість, частка від статутного капіталу (якщо емітент володіє раніше викупленими власними акціями).

У разі якщо викуп належних акціонерам акцій здійснювався відповідно до вимог статей 68, 69 Закону України “Про акціонерні товариства” емітент розкриває таку інформацію:

кількість акціонерів, які голосували проти прийняття рішення, передбаченого статтею 68 Закону України “Про акціонерні товариства”;

загальна кількість та загальна номінальна вартість належних таким акціонерам акцій;

кількість акціонерів, які звернулись до товариства з вимогою про викуп акцій з числа акціонерів, які голосували проти прийняття рішення про зміну типу товариства, та кількість і загальна номінальна вартість належних їм акцій;

загальна кількість та загальна номінальна вартість акцій, які не були викуплені товариством в акціонерів, які звернулись до товариства з вимогою про викуп акцій, із зазначенням кількості таких акціонерів, причин та обставин неукладання відповідних договорів про обов’язковий викуп акцій;

загальна кількість та загальна номінальна вартість акцій, які були викуплені товариством в акціонерів, які звернулись до товариства з вимогою про викуп акцій, з числа акціонерів, які голосували проти прийняття рішення, передбаченого статтею 68 Закону України “Про акціонерні товариства”;

ціна викупу акції;

дати укладання відповідних договорів про обов’язковий викуп акцій, дата оплати акцій товариством.

 

  1. Відомості про зміни до статуту, пов’язані із зміною прав акціонерів складаються за формою, наведеною у таблиці 2 додатку 13 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата державної реєстрації відповідних змін до статуту, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

У Повідомленні розкривається така інформація:

 

 

 

дата прийняття рішення та найменування уповноваженого органу емітента, що прийняв рішення про внесення змін до статуту;

дата державної реєстрації відповідних змін;

власників якого типу акцій стосуються зміни;

опис змін, що змінюють права акціонерів.

 

  1. Відомості про кількість голосуючих акцій та розмір статутного капіталу за результатами його збільшення або зменшення складаються за формою, наведеною у таблиці 3 додатку 13 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата державної реєстрації відповідних змін до статуту.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата державної реєстрації відповідних змін до статуту, пов’язаних із зменшенням/збільшенням статутного капіталу;

дата прийняття рішення про зменшення/збільшення статутного капіталу та назва уповноваженого органу емітента, що його прийняв, а також причини, які обумовили прийняття такого рішення;

інформація про розмір статутного капіталу на дату прийняття рішення про його зменшення/збільшення, розмір статутного капіталу після зменшення/збільшення;

сума, на яку зменшився/збільшився статутний капітал, та частка (у відсотках), на яку зменшився/збільшився статутний капітал, спосіб зменшення/збільшення статутного капіталу;

кількість голосуючих акцій та їх частка у загальній кількості акцій (у відсотках) за результатом зменшення/збільшення статутного капіталу.

 

  1. Відомості про набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, контрольного пакета акцій емітент розкриває відповідно до підпункту 1 цього пункту. Відомості про набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, значного контрольного пакета акцій емітент розкриває відповідно до підпункту 2 цього пункту. Відомості про набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, домінуючого контрольного пакета акцій емітент розкриває відповідно до підпункту 3 цього пункту:

1) відомості про набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, контрольного пакета акцій складаються за формою, наведеною у додатку 14 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата отримання емітентом інформації від особи, яка здійснює облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України, або дата отримання емітентом інформації від власників акцій відповідно до статей 65 – 65 1 Закону України “Про акціонерні товариства”.

 

У Повідомленні розкривається така інформація:

найвища ціна придбання акцій протягом 12 місяців, що передують дню набуття такого пакета акцій включно з днем набуття, та про дату набуття такого пакета (крім випадку, коли інформація надійшла від особи, яка здійснює облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України);

прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (найменування) власника (власників) акцій;

ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для юридичної особи – резидента), код/номер з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи – нерезидента) власника (власників) акцій;

розмір частки власника (власників) акцій в загальній кількості акцій та в загальній кількості голосуючих акцій (у разі наявності інформації) до і після набуття права власності на такий пакет акцій;

2) відомості про набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, значного контрольного пакета акцій складаються за формою, наведеною у додатку 14 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата отримання емітентом інформації від особи, яка здійснює облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України, або дата отримання емітентом інформації від власників акцій відповідно до статей 65 – 65 1 Закону України “Про акціонерні товариства”.

У Повідомленні розкривається така інформація:

найвища ціна придбання акцій протягом 12 місяців, що передують дню набуття такого пакета акцій включно з днем набуття, та про дату набуття такого пакета (крім випадку, коли інформація надійшла від особи, яка здійснює облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України);

прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (найменування) власника (власників) акцій;

ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для юридичної особи – резидента), код/номер з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи – нерезидента) власника (власників) акцій;

розмір частки власника (власників) акцій в загальній кількості акцій та в загальній кількості голосуючих акцій (у разі наявності інформації) до і після набуття права власності на такий пакет акцій;

3) відомості про набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, домінуючого контрольного пакета акцій складаються за формою, наведеною у додатку 14 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата отримання емітентом інформації від особи, яка здійснює облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України, або дата отримання емітентом інформації від власників акцій відповідно до статті 65 2 Закону України “Про акціонерні товариства”.

У Повідомленні розкривається така інформація:

найвища ціна придбання акцій протягом 12 місяців, що передують дню набуття такого пакета акцій включно з днем набуття, та про дату набуття такого пакета (крім випадку, коли інформація надійшла від особи, яка здійснює облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України);

прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (найменування) власника (власників) акцій;

ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для юридичної особи – резидента), код/номер з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи – нерезидента) власника (власників) акцій;

розмір частки власника (власників) акцій в загальній кількості акцій та в загальній кількості голосуючих акцій (у разі наявності інформації) до і після набуття права власності на такий пакет акцій.

 

  1. Відомості про заміну поручителя (страховика, гаранта), що здійснює забезпечення випуску боргових цінних паперів, складаються за формою, наведеною у таблиці 1 додатка 15 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата розірвання договору поруки чи страхування ризиків непогашення основної суми боргу (непогашення основної суми боргу та невиплати доходу за облігаціями) або відкликання гарантії виконання емітентом зобов’язання щодо погашення основної суми боргу (погашення основної суми боргу та виплати доходу за облігаціями).

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата розірвання договору (відкликання гарантії) та дата укладення нового договору (нової гарантії);

зазначення причин заміни поручителя (страховика, гаранта);

відомості щодо поручителя (страховика, гаранта), з яким розірвано договір (який відкликав гарантію), та поручителя (страховика, гаранта), з яким укладено новий договір (отримано нову гарантію). Щодо кожного зазначаються: найменування, код за ЄДРПОУ, організаційно-правова форма, місцезнаходження, розмір забезпечення, отриманого від поручителя (страховика, гаранта), розмір власного капіталу поручителя (страховика, гаранта) на дату укладення відповідного договору (отримання гарантії). У разі якщо розмір забезпечення, отриманого від страховика, перевищує розмір власного капіталу такого страховика та/або якщо страхова сума за окремим предметом договору страхування перевищує 10 відсотків суми сплаченого статутного капіталу і сформованих вільних резервів, додатково надається інформація щодо реквізитів договору перестрахування, укладеного страховиком. У разі якщо емітентом не укладений новий відповідний договір або не отримано нову гарантію, про це зазначається у Повідомленні.

 

  1. Відомості про прийняття рішення про виплату дивідендів складаються за формою, наведеною у таблиці 2 додатка 15 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата прийняття уповноваженим органом акціонерного товариства рішення про встановлення дати складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, порядок та строк їх виплати.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття загальними зборами акціонерного товариства рішення про виплату дивідендів;

дата складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів;

розмір дивідендів, що підлягають виплаті відповідно до рішення загальних зборів (грн);

строк виплати дивідендів;

спосіб виплати дивідендів (через депозитарну систему або безпосередньо акціонерам);

порядок виплати дивідендів (виплата всієї суми дивідендів в повному обсязі або кількома частками пропорційно всім особам, що мають право на отримання дивідендів). У випадку виплати дивідендів кількома частками пропорційно всім особам, що мають право на отримання дивідендів, зазначаються дати таких виплат.

 

  1. Відомості про зміну типу акціонерного товариства складаються за формою, наведеною у таблиці 3 додатка 15 до цього Положення.

Датою вчинення дії вважається дата державної реєстрації відповідних змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР.

У Повідомленні розкривається така інформація:

дата прийняття рішення та найменування уповноваженого органу емітента, що прийняв відповідне рішення;

дата державної реєстрації відповідних змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР;

повне найменування акціонерного товариства до зміни;

повне найменування акціонерного товариства після зміни.»;

 

2) у главі 3:

 

у назві глави слова «регулярної квартальної» замінити словом «проміжної»;

пункт 1 викласти у такій редакції:

  1. Проміжна інформація емітентів цінних паперів включає:

титульний аркуш (включає, зокрема, найменування та місцезнаходження емітента);

зміст;

основні відомості про емітента (включають, зокрема, відомості про розмір статутного капіталу, інформацію про органи управління емітента, засновників);

інформацію про одержані ліцензії (дозволи) на окремі види діяльності

інформацію про посадових осіб емітента;

інформацію про господарську та фінансову діяльність емітента;

відомості про цінні папери емітента;

проміжну фінансову звітність;

висновок про огляд проміжної фінансової звітності, підготовленим аудитором (аудиторською фірмою);

проміжний звіт керівництва;

твердження щодо проміжної інформації;

відомості щодо участі емітента в створенні юридичних осіб;

інформацію щодо посади корпоративного секретаря;

інформацію про вчинення значних правочинів або правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість, осіб, заінтересованих у вчиненні товариством правочинів із заінтересованістю, та обставини, існування яких створює заінтересованість;

інформацію про загальну кількість голосуючих акцій та кількість голосуючих акцій, права голосу за якими обмежено, а також кількість голосуючих акцій, права голосу за якими за результатами обмеження таких прав передано іншій особі;

інформацію про забезпечення випуску боргових цінних паперів;

проміжну (квартальну) фінансову звітність поручителя (страховика/гаранта), що здійснює забезпечення випуску боргових цінних паперів (за кожним суб’єктом забезпечення окремо);

звіт про стан об’єкта нерухомості (у разі емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов’язань за якими здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва).

Проміжна інформація складається відповідно до вимог цієї глави та додатка 29 до цього Положення:

1) титульний аркуш проміжної інформації має містити реквізити, обов’язкові для швидкої ідентифікації емітента, засвідчення достовірності проміжної інформації. На титульному аркуші проміжної інформації, яка подається до Комісії, обов’язково зазначається дата розміщення проміжної інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та адреса сторінки (сторінок) у мережі Інтернет, на якій (яких) оприлюднена проміжна інформація;

2) зміст складається за формою, наведеною у додатку 29, та має містити перелік інформації, що входить до складу проміжної інформації. Щодо кожної з інформацій, наведених у змісті, емітент повинен обов’язково зазначити про їх наявність або відсутність та у разі відсутності вказати причини відсутності у примітках;

3) основні відомості про емітента має містити дані відповідно до розділу III додатка 29 до цього Положення;

4) інформація про одержані ліцензії (дозволи) на окремі види діяльності має містити дані відповідно до розділу IV додатка 29 до цього Положення.

В описі до таблиці “Інформація про одержані ліцензії (дозволи) на окремі види діяльності” розкривається інформація стосовно прогнозу емітента щодо продовження терміну дії виданої ліцензії (дозволу);

5) інформація про посадових осіб емітента має містити дані відповідно до розділу V додатка 29 до цього Положення.

Інформація зазначається щодо кожної посадової особи окремо.

В описі розкривається інформація щодо змін у персональному складі посадових осіб з відповідним обґрунтуванням та інформація про наявність або відсутність у посадових осіб емітента непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини;

6) інформація про господарську та фінансову діяльність емітента має містити дані відповідно до таблиць “Інформація про зобов’язання та забезпечення емітента”, “Інформація про обсяги виробництва та реалізації основних видів продукції”, “Інформація про собівартість реалізованої продукції”, наведених у розділі VI додатка 29 до цього Положення.

Таблиці “Інформація про обсяги виробництва та реалізації основних видів продукції” та “Інформація про собівартість реалізованої продукції” заповнюються емітентами, які займаються видами діяльності, що класифікуються як переробна, добувна промисловість або виробництво та розподілення електроенергії, газу та води за класифікатором видів економічної діяльності. Зазначені таблиці можуть не заповнювати емітенти, у яких дохід (виручка) від реалізації продукції за звітний період складає менше ніж 5 млн грн;

7) відомості про цінні папери емітента мають містити дані відповідно до таблиць “Інформація про випуски акцій емітента”, “Інформація про облігації емітента”, “Інформація про інші цінні папери, випущені емітентом”, “Інформація про похідні цінні папери емітента”, наведених у розділі VII додатка 29 до цього Положення.

В описі до таблиць розкривається інформація про внутрішні та зовнішні ринки, на яких здійснюється торгівля цінними паперами емітента, а також розкривається інформація щодо факту лістингу/делістингу цінних паперів емітента на фондових біржах, мета емісії, спосіб розміщення, дострокове погашення тощо. При розкритті інформації щодо облігацій підприємств емітент обов’язково зазначає відомості про їх викуп (із зазначенням кількості та загальної номінальної вартості) та подальші дії щодо них. Крім того, щодо відсоткових облігацій зазначається сума процентного доходу, виплаченого у звітному періоді, вказується за який період (періоди) він виплачується, чи здійснювалась виплата процентного доходу відповідно до проспекту емісії. У разі якщо дохід не виплачувався обов’язково зазначаються причини;

8) проміжний звіт керівництва має містити дані відповідно до розділу VІІІ додатка 29 до цього Положення;

9) твердження щодо проміжної інфорації має містити дані відповідно до розділу ІХ додатка 29 до цього Положення;

10) відомості щодо участі емітента у створенні юридичних осіб мають містити дані відповідно до розділу Х додатка 29 до цього Положення.

В описі розкривається інформація щодо форми участі, відсотка акцій (часток, паїв), що належать емітенту в юридичній особі, створеній протягом звітного кварталу, активів, наданих емітентом у якості внеску, права, що належать емітенту стосовно управління створеною юридичною особою.

Дані щодо кожної юридичної особи вказуються окремо;

11) інформація щодо посади корпоративного секретаря має містити дані відповідно до розділу ХІ додатка 29 до цього Положення.

В описі до таблиці розкривається інформація про досвід роботи корпоративного секретаря, наявність непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини, попереднє місце роботи, у разі звільнення (припинення повноважень) попереднього корпоративного секретаря зазначаються причини звільнення (припинення повноважень);

12) інформація про вчинення значних правочинів має містити дані відповідно до таблиці, наведеної у розділі XІІ додатка 29 до цього Положення.

Інформація зазначається акціонерними товариствами щодо вчинення значних правочинів, прийняття рішення про вчинення яких було прийняте у звітному кварталі.

Інформація зазначається щодо кожного значного правочину окремо;

13) інформація про вчинення правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість, має містити дані відповідно до таблиці, наведеної у розділі XІІІ додатка 29 до цього Положення.

Вимоги щодо розкриття інформації про вчинення правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість, не застосовуються до приватного акціонерного товариства, якщо інше не встановлено його статутом або Законом.

Інформація зазначається акціонерними товариствами щодо вчинення правочинів із заінтересованістю, прийняття рішення про вчинення яких було прийняте у звітному кварталі.

Інформація зазначається щодо кожного правочину із заінтересованістю окремо.

14) інформація про загальну кількість голосуючих акцій та кількість голосуючих акцій, права голосу за якими обмежено, а також кількість голосуючих акцій, права голосу за якими за результатами обмеження таких прав передано іншій особі, має містити дані відповідно до таблиці, наведеної у розділі XІV додатка 29 до цього Положення;

15) інформація про забезпечення випуску боргових цінних паперів розкривається у разі надання забезпечення третьою особою щодо виконання зобов’язань емітента за кожним випуском боргових цінних паперів, за яким надано такі забезпечення.

Інформація має містити дані відповідно до таблиці, що міститься у розділі XV додатка 29 до цього Положення.

В описі до таблиці розкриваються відомості про умови гарантії;

16) проміжна (квартальна) фінансова звітність поручителя (страховика/гаранта), що здійснює забезпечення випуску боргових цінних паперів (за кожним суб’єктом забезпечення окремо), не розкривається у разі, якщо поручитель (страховик/гарант) є емітентом цінних паперів і на нього поширюються вимоги цього Положення щодо розкриття квартальної інформації;

17) звіт про стан об’єкта нерухомості розкривається відповідно до додатка 30 до цього Положення, який заповнюється емітентами цільових облігацій підприємств, виконання зобов’язань за якими здійснюється шляхом передачі об’єкта (частини об’єкта) житлового будівництва.»;

 

абзац перший пункту 2 викласти у такій редакції:

«2. Проміжна інформація емітентів, які здійснили публічну пропозицію іпотечних облігацій; емітентів, які публічну пропозицію іпотечних сертифікатів; емітентів, які здійснили публічну пропозицію сертифікатів ФОН, складається відповідно до пункту 1 цієї глави та має додатково містити у разі випуску відповідного виду цінних паперів інформацію про:».

 

  1. У розділі IV:

 

1) пункти 1 доповнити абзацом другим такого змісту:

«Іноземний емітент, акції якого допущені до торгів на фондовій біржі в Україні, зобов’язаний забезпечити додаткове розкриття інформації, передбаченої статтею 641 Закону України “Про акціонерні товариства”, а також інформації про скликання та проведення загальних зборів акціонерів в обсязі, не меншому за встановлений Законом України “Про акціонерні товариства” та розділом VI цього Положення.»;

 

2) пункт 4 доповнити абзацами п’ятим та шостим такого змісту:

Звітним періодом для складання річної інформації про іноземного емітента може бути календарний рік або інший проміжок часу тривалістю 12 місяців, дата початку та закінчення якого визначається за законодавством держави походження такого іноземного емітента (далі – фінансовий рік іноземного емітента).

Якщо фінансовий рік іноземного емітента є відмінним від календарного року, річна інформація про такого іноземного емітента підлягає оприлюдненню ним не пізніше завершення четвертого місяця, наступного за звітним, фінансового року іноземного емітента.».

 

  1. Розділ VI викласти у такій редакції:

«1. Акціонерне товариство не пізніше ніж за 30 днів (якщо інше не встановлено Законом) до дати проведення загальних зборів акціонерного товариства розміщує повідомлення про проведення загальних зборів у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

  1. Розкриття інформації в повідомленні про проведення загальних зборів здійснюється за формою, наведеною в додатку 46 до цього Положення.
  2. Повідомлення про проведення загальних зборів акціонерного товариства має містити дані, передбачені Законом України “Про акціонерні товариства”.

У складі інформації в повідомленні про проведення загальних зборів, що розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, додатково розкриваються основні показники фінансово-господарської діяльності підприємства (тис. грн) за рекомендованою формою, наведеною у пункті 6 додатка 46 до цього Положення. Зазначені показники розкриваються у разі проведення загальних зборів акціонерів, до порядку денного яких включено питання затвердження річних результатів діяльності акціонерного товариства.

  1. Вимоги цього розділу не поширюються на емітентів, у тому числі на акціонерні товариства, які проводять загальні збори відповідно до статей 48 та 49 Закону України “Про акціонерні товариства”.».

 

  1. У пункті 9 розділу ІХ:

 

1) у підпункті 6 після слова «аудитора» додати слова «(аудиторської фірми)»;

 

2) у підпункті 8 після слова «сертифікатів)» додати слова «або рішення про емісію цінних паперів (у разі їх публічної пропозиції)»;

 

3) після підпункту 16 доповнити новими підпунктами 17 – 19 такого змісту:

«17) звіти наглядової ради (у разі її створення), звіти виконавчого органу, звіти ревізійної комісії (ревізора) (у разі її створення) – протягом 10 робочих днів з дати прийняття рішення за наслідками розгляду відповідних звітів загальними зборами товариства);

18) положення про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу – протягом 10 робочих днів з дати затвердження відповідного положення;

19) протоколи про підсумки голосування – протягом 10 днів з дати закриття загальних зборів акціонерів;».

 

У зв’язку з цим підпункт 17 вважати підпунктом 20.

 

  1. Пункт 8 розділу Х доповнити абзацом третім такого змісту:

«При розміщенні у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії інформації та/або повідомлень, передбачених у пунктах 4 – 7 цього розділу, товариство обов’язково зазначає адресу власного веб-сайту, на якому розміщене таке повідомлення або інформація.».

 

  1. Пункт 4 розділу ХІ викласти у такій редакції:

«4. Відомості про придбання однією особою усіх акцій товариства опубліковуються в  порядку розкриття особливої інформації про зміну акціонерів, яким належать голосуючі акції, розмір пакета яких стає більшим, меншим або рівним пороговому значенню пакета акцій.».

 

  1. У додатках 1, 28 слова «Код за ЄДРПОУ» замінити словами «Ідентифікаційний код юридичної особи».

 

  1. Додатки 2 – 15, 29 викласти у новій редакції, що додається

 

  1. Пункт 51додатку 46 доповнити словами: «, а також інформацію, зазначену у частині четвертій статті 35 Закону України «Про акціонерні товариства».

 

 

 

Т.в.о. директора департаменту

корпоративного управління

та корпоративних фінансів                                           В. Корж

 

 

Форма звернення

Введіть адресу

Введіть назву організації

Введіть ПІБ

Введіть посаду

Фізична особа
Заява (клопотання)

Введіть email

Повідомити про корупцію

Введіть повідомлення

Зв'язатися з нами